pátek 14. června 2024

Z procházek

Červnová dovolená, kterou trávíme na chalupě je tentokrát dovolenou vyloženě pracovní. Chalupu opustili řemeslníci, kvůli kterým byla komplet vystěhovaná, a tak se ji pokoušíme uvést do alespoň částečně obyvatelného stavu. Bude to stav ještě do značné míry provizorní, protože nám chybí kuchyňská linka a s  tím související napojení odpadu a vody v kuchyni. Ale už jsme se posunuli do stavu, kdy máme kde spát i vařit (i když v tomto směru to nepřeháníme) a našli jsme i nějaké nádobí. A kromě toho bylo třeba posekat zahradu, kde už si o to tráva vyloženě říkala, a vyplet zahrádku, na kterou nikdo dva měsíce nesáhl a tam tam plevel pomalu začínal vítězit nad kytkami. Na nějaké výlety tedy nebyl čas a tak jsme se spokojili jen s krátkými procházkami v nejbližším okolí.


 

A já vám teď nabízím pár mobilovek právě z těchto procházek, na kterých nesmí chybět křížek na cestě k potoku ani chalupy u lesa, i když už jsem je vyfotila asi stokrát...31 komentářů:

 1. Máte krásné okolí chalupy.Je potřeba si od práce na chvíli odpočinout a procházka určitě osvěžila.
  Stáňo,přeji hezký víkend

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jitko, hezky tu je. Ale práce zejména teď taky spousta.
   Měj se hezky

   Vymazat
 2. Píšu to už po několikáté - chalupu máte v krásném místě a věřím, až vše dáte do provozního stavu, užijete si tam krásné chvíle.
  Přeji hodně sil, řemeslníky jsem tu měla den, byli skvělí, ale celkem to stačilo...
  Přeji hezký víkend, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Heleno, Vysočina je opravdu krásná, zvlášť večer, když se utiší vítr a je tu takové ticho a klid...
   Hezký den

   Vymazat
 3. I ty procházky v přírodě člověka nabijí. Hlavně když je jít kam a to vy máte.
  Pěkný víkend, Stáni !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hanko, je to takové uklidnění, když koukám na zelené lesy a louky...
   Měj se hezky

   Vymazat
 4. Tam musí být moc fajn))) místo, kde si vyčistíš hlavu a nabereš další energii.
  Eva http://es-ideas.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, mám chalupu ráda, jezdím jsem vlastně celý život (babička bydlela o chalupu vedle), ale je to taky hodně práce, takže pak už třeba nezbude čas na výlety, ale jen na ty procházky. Teď jsem v tom týdnu měla zálusk na aspoň jeden výlet do Kamenice, ale nevyšlo to - ještě se dodělávaly nějaké drobnosti, pak přivezli nábytek... Tak snad při příštím pobytu.
   Měj je fajn

   Vymazat
 5. A to jste byli od řemeslníků dál. Nejlepší je provádět různé úpravy a bourací akce za normálního provozu rodiny. Obzvlášť výživná je třeba taková výměna oken. I když taky byli řemeslníci opravdu mistři svého řemesla, stejně je nejlepší na takovou akci odjet a vrátit se až když je hotovo :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vendy, my měli vystěhované všechny 4 místnosti - něco do stodoly, něco na půdu, něco do bývalé prádelny. A většinu věcí pořád ještě máme - zprovoznili jsme to tu zatím jen na přespání a ohřátí jídla, stěhování ostatních věcí zpátky nás ještě čeká. Včetně třeba instalace polic do špíže (kde dřív byla koupelna) a naopak poliček do koupelny, která je v bývalé spíži.
   Manžel tu chudák s těmi řemeslníky strávil s menšími přestávkami asi 6 týdnů, takže ten už toho má chudák "plné brejle". Ale někdo ty práce kontrolovat musel.
   Měj se fajn

   Vymazat
 6. Krásné okolí, Stáňo :) Přeji příjemný víkend.

  OdpovědětVymazat
 7. Stáňo, i krátká procházka je fajn. Hlavně, že už se chalupa začíná rýsovat k vašemu obrazu. Máte tam moc pěkné okolí. Měj se hezky, pá 😉

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi, já vždycky o Vysočině říkám, že je taková malebná. I když tedy v posledních letech jí dal kůrovec dost na frak :(.
   Hezkou neděli

   Vymazat
 8. Marcela - Nordic Passion16. června 2024 v 10:39

  Dovolenou mate sice pracovni, ale z fotek dycha pohoda, tak ti ji preju co nejvic, Stano. M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marcelko, děkuji. Pořád tvůj blog čtu, ale už dlouho mi nejdou vkládat komentáře, takže bohužel nekomentuji.
   Měj se hezky

   Vymazat
 9. Doufám, že vám šla práce hezky od ruky :) Musíš myslet na to, jak to tam bude vypadat krásně, až vše bude zpět na svém místě :) A budete si moci užívat novotu.

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jde to, i když ne tak rychle, jak jsme předpokládali :).

   Vymazat
 10. Ahoj Stáni,
  máte to tam krásné. Já jsem využila v červnu jeden den volna, protože jsem musela s kočkou na veterinu. Dovolená mě čeká až v červenci, ale hodně se na ni těším.
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, my zatím další plány na dovolenou nemáme, uvidíme, jak dotáhneme zbývající práce a úklid na chalupě.
   Hezký den

   Vymazat
 11. Krásné fotky, taková pohoda a klid :).

  OdpovědětVymazat
 12. Stáni, moc pěkné fotky se ti povedly. Ke kochání. Měj pohodové dny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Však jsem se chodila kochat každý podvečer, případně ráno - ať už sama nebo s manželem.
   Hezký den

   Vymazat
 13. Stáňo, myslím si, že na chalupě u vás musí být krásné ticho. Všude kolem zeleno, velké prostory baz zástavby, za mne nádhera. Bydlím v malinkém městečku, ale ten hluk. Občas si v horách zaplatíme ubytování, tam kde je ticho, zástavba občas na druhé hoře a ticho, klid, zeleno. Krávy a ovce mi nevadí. Prostě jak u vás na chalupě, "Balzám na duši". Zdraví Iwka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Iwko, my máme přes cestu mého bratrance, který provozuje e-shop s chovatelskými potřebami a chová kuřata na prodej, takže u nás umí být i trochu rušno. Ale za tichem je kam utéct :).
   Hezký den

   Vymazat
 14. Wau, ten přenádherný bodlák a ostatní květy jsou taky nádherné. ☺♥

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas k přečtení mého článku a třeba i k napsání komentáře. Každý mne potěší (a na každý se snažím odpovídat). Pokud vás můj blog zaujal, budu ráda, když si ho přidáte mezi sledované (na stráce úplně dole)