neděle 10. ledna 2021

Milíčovský les v bílé

 Původně jsme na tento víkend plánovali výlet do Českého středohoří, kde jsme si vybrali trasu na zříceninu hradu Košťálov. Jenže tento záměr nám odsabotovalo naše jindy spolehlivé auto. Ráno ani neškytlo - zřejmě vybitá baterka.
A protože v sobotu po obědě vykouklo slunce a ranní mraky se protrhali v téměř jasnou oblohu, vyrazila jsem aspoň do Milíčovského lesa, který máme v podstatě za humny. Tak se můžete podívat, jak to Milíčovskému lesu sluší v bílou peřinou (no - spíš peřinkou, protože sněhu nebylo mnoho a navíc začínal odtávat).
 

 
Tipovali byste podle fotek, že jsem se byla projít jen pár set metrů od posledních domů  největšího pražského  sídliště?
 

Milíčovský les je součástí přírodního parku Botič - Milíčov a v r. 1988 byl vyhlášen přírodní památkou. Nacházi se mezi sídlištěm Jižní Město a obcemi Kateřinky a Újezd. S Milíčovským lesem souvisí i soustava pěti rybníků vybudovaných v 19. století, které jsou domovem celá řady různých ptáků. Vede tudy i naučná stezka.
 
 

27 komentářů:

 1. Stáni, krásné fotky. Ani nevím, že toto je v Praze. Díky za osvětu a měj pohodový vstup do nového týdne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, tohle mám skutečně přímo za humny - pár minut pěšky od domu. Když ještě trochu případne, bude se tam dát i běžkovat.
   Hezký den

   Vymazat
 2. Do Újezda nemáme daleko, ale tenhle les neznám. Klidné dny měj. J

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jani, tehle les navazuje přímo na síliště, do Újezda u Průhonic je to od něj kousek přes pole nebo po silnici.
   Hezké dny i tobě.

   Vymazat
 3. Tak to je moc dobře, když máte šanci takhle si do přírody vyjít.
  Taky máme sníh a stále se drží.
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hanko, však taky byla na všech možných nakloněných místech spousta dětí na bobech, saních ap. a užívaly sněhu. U nás je přece jen vzácnější než u vás v podhůří.
   Měj se fajn

   Vymazat
 4. To je krása! V části Prahy, kde bydlím já, se moc kam projít není, všude je nutné dojet MHD nebo autem. Ráda vidím, že aspoň v dalších čtvrtích jsou možnosti pestřejší. :) Vybitou baterku jsem měla před měsícem, hned jak přišly první mrazíky. Taky jsem se chystala na výlet, ale auto mělo jiné plány. Tak snad to budete mít rychle pořešeno...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Auto máme ještě v záruce, takže zítra dorazí ze servisu někdo s novou baterkou... Ovšem výlet o víkendu na zříceninu asi nebude - bude nahrazet výjezdem za potravou (máme na chalupě ve sklepě uskladněné brambory od místního zemědělce, tak si pojedeme pro pytel a při té příležitosti i zkontrolovat, jak se opuštěné chalupě vede...). Ale procházka bude i tam.

   Vymazat
 5. Krásné, ta bílá vše tak rozzáří. Je skvělé, že máte les takřka za humny, je to úžasný relax. A výlet na Košťálov určitě doženete jindy, snad půjde baterka dobít.
  Stáni, měj fajn dny. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dášo, výlet na Košťálov si nechávám v záloze. Teď o víkendu asi pojedeme na chalupu... Baterku už máme novou, tak snad vydrží.
   Hezký den i tobě

   Vymazat
 6. Bílá peřina je krásná naprosto všude)))
  Přeji hezké chvíle v přírodě))

  OdpovědětVymazat
 7. V lese je krásně. A je jen plus, že je nedaleko ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ilono, tenhle les máme fakt kousek, takže je to taková záchrana, když není čas nebo možnost někam vyjet.
   Měj se fajn

   Vymazat
 8. To je krása! Vůbec se nedivím, že les byl vyhlášen za přírodní památku...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to fajn místo na procházky, dá se tudy jezdit i na kole, je tam dětské hřiště... A teď, když je nasněženo, tak je tam spousta sáňkarů i běžkařů. Opravdu taková relax zóna.

   Vymazat
 9. příjemná lesní procházka, hezké fotky,Sv.

  OdpovědětVymazat
 10. Nádhera, Stáňo! Dobře vím, že Praha umí překvapit zelení i tam, kde bych ji nečekala :o) Les pod sněhovou peřinkou je kouzelný a romantický!
  Měj příjemný večer, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Heleno, my jsme docela fajn konec Prahy - lesy v dosahu tu máme dokonce dva. V tom druhém je i zřícenina :).
   Měj se fajn

   Vymazat
 11. Ahoj Stáni,
  to bych opravdu neřekla, že u takového sídliště je tak pěkný park/ les. Podle fotek to vypadá na moc pěknou procházku:-) Měj se krásně!
  Hanka z ciculka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, ono sice Jižní Město spousta lidí považuje za králíkárny, ale já jsem tu docela spokojená - do lesa to máme kousek, za domem park a do centra pár stanic metrem...
   Měj se fajn

   Vymazat
 12. Moc pěkné fotky. Trochu závidím i sníh. U nás stále žádný není.

  OdpovědětVymazat
 13. To bych teda netipovala, že je to takový kousek od nejvyššího domu. :) Krásná příroda.

  Somethingbykate

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono to překvapí spoustu lidí - "Jižák" není jen sídliště plné betonu, ale je tu i pár kroků do přírody.

   Vymazat

Děkuji, že jste si našli čas k přečtení mého článku a třeba i k napsání komentáře. Každý mne potěší (a na každý se snažím odpovídat). Pokud vás můj blog zaujal, budu ráda, když si ho přidáte mezi sledované (na stráce úplně dole)