úterý 28. září 2021

Kolem Křešického potoka

 Dnešní slunečný den babího (nebo taky Svatováclavského) léta jsme využili k výletu. Tentokrát to byl tak trochu výlet do vzpomínek - vyrazili jsme do míst, kam jsme kdysi dávno jezdili jako vedoucí na tábory - na soutok Křešického a Choratického potoka. Chtěli jsme se po letech podívat, jak to v okolí vypadá ... Asi to tedy není výlet, který by zval k následování - nenabízí žádné památky ani místa s úžasnými výhledy, spíš si tu fotky odkládám sama pro sebe.

Auto jsme nechali zaparkované ve vesničce Drahňovice, kde mají zajímavou hasičskou zbrojnici - má prosklenou část, kde jsou vystavené dvě historické hasičské stříkačky. Odtud jsme nejprve po zelené a pak dál polní cestou sešli ke Křešickému potoku, podél kterého jsme pokračovali přes soutok s Choratickým potokem a Drahňovická mokřadla. Pak jsme se znovu připojili na zelenou TZ, po které jsme došli na rozcestí Kotoloče. Tam jsme odbočili na modrou a kousek od vrcholku kopce Vrabov jsme z ní odbočili na polní cestu, která nás kolem rybníčku dovedla zpět do Drahňovic.
 Tak jestli chcete, pojďte se kouknout an fotky, co jsem ceestou udělala.


 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

Trochu stanistiky si ale  neodpustím ani tentokrát - celkem jsme ušli asi 10 km s převýšením necelých 200 výškových metrů. 
Byla to příjemná procházka liduprázddnými lesy a loukami, ale musím říci, že některá místa jsme nepoznávali - i tam je spousta vykáceného lesa, protože kůrovec...  😔
 


29 komentářů:

 1. Parádní procházka, Stáňo! Taky jsme byli v lese, ale přes mlhu sluníčko vykouklo až když jsme se vraceli. Aaronovi to tedy fakt nevadilo :o)
  Měj příjemný den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Heleno, tak u Prahy vyšlo volné úterý co do počasí moc pěkně.
   Měj se pěkně

   Vymazat
 2. Stáni, krásný výlet. A krásná pavučina. Měj pohodový den.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, tvé fotky pavučin mi byly inspirací :). Hezký den

   Vymazat
 3. Nemusí vždycky člověk výletovat tam, kde se nachází nějaká historická stavba či něco podobného. Ona procházka přírodou je taky fajn. Svým způsobem to je také o historii. Člověk známá místa nepoznává, jsou jiná.
  Vy jste se prošli moc pěkně !
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hanko, jak někdy říkám - cesta je cíl. Je fajn se jen tak toulat ...
   Krásné dny

   Vymazat
 4. Člověk si musí občas odpočinout. A příroda je ideální místo k relaxu. Já moc kamarádů cestovatelů nemám, což mě občas mrzí. Nebo si jezdí partneři spolu. Jinak 10 kiláčků je pěkných 😁. Jen škoda těch pokácených lesů, osobně mi to dost trhá srdce.

  MAKE-UP 💄 | JAK HO NANÁŠET A NOSIT, ABY VYPADAL DOBŘE 👸 | TIPY & TRIKY | Verča ze Ztracena v Praze

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jj, pohled na ty lesy je fakt smutný. A je to na spoustě míst - z léta jsem dávala fotky, jak nám zmizelo kus lesa na chalupě u rybníka, kam chodíváme na procházku.

   Vymazat
  2. Je to hrozný :(. Člověk ani nemrkne a je to pryč.

   Vymazat
 5. Moc krásné, miluji přírodu, takže z těchto fotek jde úplně úžasná atmosféra!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. Byl to fajn výlet, jsem ráda, že je to z fotek trochu vidět.

   Vymazat
 6. Stáni, krásná vzpomínková procházka. Fotky přírody nikdy neomrzí, nemusí na nich být žádná památka, přesto vždy potěší. Vám vyšlo hezky počasí a těch 10 km je super.
  Přeji fajn dny. D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dášo, taky fotím přírodu ráda, zvlášť na podzim má své kouzlo. Pokud jde o km, měli bychom trénovat víc - za 14 dní se chystáme do Krušných hor ;-)
   Měj se fajn

   Vymazat
 7. Pěkný okruh. :)) Miluji procházky přírodou.. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to tam takový opuštěný, ale hezký kout, takže se nám tam líbí.

   Vymazat
 8. Stáňo, krásná procházka.👍🍁🍂 Hasičská zbrojnice s vystavenými starými stříkačkami by rozhodně zaujala mého dlouholetého kamaráda, který donedávna u nás dělal velitele dobrovolných hasičů. 👍 Podzimní příroda má své kouzlo a ty opuštěné smrky, které odolaly kůrovcové kalamitě jsou jako memento na místa, kde býval les. Podobně nepoznávám kraj, ve kterém jsem se narodila.
  Měj hezké dny 🍀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aleno, ta hasičská výstavka byla zajímavá, musím říci, že v takové malé vesničce, kde v podstatě končí silnice, jsem to nečekala. S lesem to mám podobné na chalupě - taky tam kalamitní kácení úplně změnilo vzhled krajiny
   Hezké dny i tobě

   Vymazat
 9. Je to moc pekne misto, nedivim se, ze jste se tam vratili, musi ve vas vyvolavat hromadu vzpominek:-). M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marcelko, máš pravdu - vzpomínek to vyvolává spoustu.

   Vymazat
 10. takové toulky jsou k nezaplacení...Sv.

  OdpovědětVymazat
 11. Ahoj Stáni,
  moc pěkná procházka, hezky jsem si to s tebou virtuálně užila:-)
  Měj se krásně,
  Hanka z ciculka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hani, to jsem ráda, že se ti procházka se mnou líbila.
   Hezké podzimní dny

   Vymazat
 12. Stáňo, miluju les. Mám štěstí, že bydlím kousek od něho, takže tam jsem hodně často. Hezké místo. Ahoj Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lenko, hezké a v podstatě bez lidí. Ta tom potoce jsou sicetři dětské tábory (takové ty hodně tábornické s podsadovými stany), ale ty už byly pochopitelně zbourané a opuštěné.
   Měj se fajn

   Vymazat
 13. Stáňo, vracet se na místa, kde jsme to měli rádi je fajn a osobní. Taky se občas vrátím někam, kde to není nic zvláštního, ale pro mne to má kouzlo vzpomínek.
  Pěkný den. Jitka

  OdpovědětVymazat
 14. Mám ráda takové toulání ))) Hezky jsi vše nafotila.

  OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas k přečtení mého článku a třeba i k napsání komentáře. Každý mne potěší (a na každý se snažím odpovídat). Pokud vás můj blog zaujal, budu ráda, když si ho přidáte mezi sledované (na stráce úplně dole)