středa 26. prosince 2018

Vánoční střípky

Vánoční svátky utekly jako voda. Byly takové, jaké by měly být. Naplněné pohodou a setkáváním. S povídáním, hraním her, čtením i sledováním filmů za občasného uzobávání cukroví. A samozřejmě taky se stromečkem a dárky. Jejich jedinou chybou bylo to, že utekly moc rychle a zítra už mne zas čeká běžný pracovní den....
Takže tady je pár střípků z toho, co jsem zachytila náhodně foťákem.
Z příprav

Trochu cukroví
A kaleidoskop dárků, co jsem našla po stromečkem
Něco z cest minulých (kalendář s našimi letošními výšlapy) a na cesty příští (trekové hole a turistická navigace)


Něco na parádu, něco na práci

Něco na zub i na čtení

Něco pro zimní večery (to zmačkané a nevalně vyfocené je teplý pléd)

Stromečkem jsme začínali, stromečkem skončíme...38 komentářů:

 1. Stáňi, přeji ti, aby ti ten pracovní den rychle utekl, střípky z Vánoc jsou opravdu naplněny pohodou, Iva

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ivo, děkuji. Pracovní den skutečně utekl, zítra ještě jeden a pak zas dva dny volno... - takhle by to nebylo špatné pořád :-D

   Vymazat
 2. Krásné chvíle u vás byly :) tak ať to v práci utíká Eva

  OdpovědětVymazat
 3. Krásně prožité Vánoce, škoda, že ty sváteční chvíle tak rychle uplynou. Také přeji ať dva pracovní dny rychle utečou a můžeš ještě užívat stromečku a společné chvíle se svými blízkými. Marie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marie, na Štědrý den u nás byla maminka, celé svátky syn, teď už si stromeček užíváme jen ve dvou.

   Vymazat
 4. To teda zas uteklo!:) Jinak moc pěkné fotečky:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Terko, děkuji. Hezké chvíle utíkají vždycky rychleji.

   Vymazat
 5. Stáni, krásně jste si to užili. Já myslela, že máš dnes volno. Ať ti to dnes uteče.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, já byla hodná šéfová a podepsala jsem dovolenou skoro všem z oddělení (byly jsme tam s kolegyní jen dvě, naštěstí je po pracovní stránce celkem klid)

   Vymazat
 6. Stáni, je dobře, že jste si Vánoce hezky užili. A hodná si byla moc a moc :o) Krásné dárky!
  Přeji příjemný den, Helena

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Heleno, dostala jsem fakt spoustu dárků - i díky tomu, že u nás je na Štědrý den syn a moje maminka, takže balíčků je pod stromečkem kupa. A musím říci, že tu navigaci jsme dostali s manželem dohromady

   Vymazat
 7. Ahoj,
  doufám, že pracovní den je pohodový. Já jsem si nakonec mohla vzít dovolenou i na příští týden, a tak jdu do práce až 7. ledna (ale vděčím za to hlavně rekonstrukci jídelny:-). Moc se mi líbí ozdobený stromeček a máš krásné vánoční cukroví. Kalendář s fotkami z výletů je skvělý nápad, možná se inspiruji na příští rok pro rodiče. Výletujeme teď docela dost, po cestě k příbuzným jsme už plánovali, kam letos zase vyrazíme:-)Zaujaly mě obě knihy, protože je máme doma. Jsme zvědavá, co na ně budeš říkat, hlavně na toho Nesba. Jinak článek taky plánuji, ale chvilku mi to potrvá, protože jsem dostala 34 knížek, to než sepíšu, upadne mi ruka:-D
  Krásný zbytek roku!
  Hanka z ciculka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hanko, děkuji za pochvalu cukroví :-). Já jsem s dovolenou dala přednost kolegům, co jsou mimopražští, někam jeli nebo mají děti. My neměli nic naplánovaného, tak mi to tolik nevadí. Na Nesba jsem zvědavá taky - četla jsem od něho dvě knížky, jedna se mi líbila hodně, druhá míň, tak uvidím. K tobě na dojmy z knížek ráda kouknu - 34 kousků je pěkná hromada, ani nevím, jak dlouho bych to četla... (já zvládnu tak dvě, tři do měsíce - záleží na tloušťce a taky na napínavosti)

   Vymazat
 8. Fotky vypadají suprově a dárky taky :) Ten kalendář s vašimi fotkami z výletů je moc hezký nápad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Eli, měli jsme s manželem podobný nápad. Naštěstí ne úplně stejný - zatímco já dostala kalendář, on knihu (taky s fotkami z našich výletů)

   Vymazat
 9. Hezky bylo u vás o Vánocích. Dárky jsi dostala moc pěkné.
  Přežij to v práci!
  Měj se hezky!
  Hanka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hanko, v práci to docela uteklo. Je nás tam málo (z mého oddělení jen dvě), ale je celkem klid, tak se to dá.

   Vymazat
 10. Stáni!!
  Krásné vánoční střípky- určitě plné pohody a štěstí!!
  Souhlasím, že to uteklo opravdu rychle!! Ať ti pracovní den uteče
  a měj se moc hezky Jarka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jarko, díky - Vánoce byly opravdu pohodové a opravdu rychle utekly. A to letos bylo volno 5 dnů...

   Vymazat
 11. Stáni. měli jste krásné Vánoce ... a těch dárků. Věřím, že všechny udělaly radost.
  Přeji příjemné pracovní dny a ať Ti rychle utečou. :o) D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dášo, dárky byly fajn a potěšily, ale důležitější je ta pohoda.

   Vymazat
 12. Jsem moc ráda, že jste si Vánoce užili :) Dostala jsi krásné dárky, asi nejvíc se mi líbí kalendář, to je skvělý nápad a taková celoroční připomínka toho roku minulého :)

  Another Dominika

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dominiko, kalendář mi opravdu udělal radost. Loni jsme si na dovolené ve Slovenském ráji koupili kalendář s fotkami odtud, letos budeme mít komplexní připomínku výletů za celý rok

   Vymazat
 13. Stáni, nejsi v tom sama, taky já už byla dnes v práci, zítra zase. Uteklo to. Tak snad ta Vánoční pohoda od vás pořád ještě v tobě je.

  OdpovědětVymazat
 14. Hanko, v práci to bylo docela v poklidu a přitom to uteklo (a přišla jsem domů včas a ne tak, jak jsem chodila většinu prosince - o hodinu, dvě později). Zítra to určitě uteče taky ;-)

  OdpovědětVymazat
 15. Stáni, Vánoce jste si prima užili, viď. A asi jsi byla moc hodná, tolik dárečků :) a samé pěkné a užitečné :)
  Ať to v práci rychle utíká :)
  Petra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Petro, na to, že bylo pět dnů volna, to uteklo hodně rychle. Naštěstí rychle uteče i ten pracovní týden, když je jen dvoudenní :-). A hodná jsem určitě byla, protože dárky jsem dostala krásné.

   Vymazat
 16. Si říkám, že tvůj Ježíšek ti nadělil takové široké spektrum dárků, na druhou stranu plně vystihují tebe, jak jsem tě poznala. Tak si koukej vše ve zdraví užít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Simi, Ježíšek mne asi zná :-D. Těším se hlavně, až si začnu užívat trekové hole. A kalendář už visí - abych se pár dnů kochala titulní stranou.

   Vymazat
 17. Hezky jste si je užili. Takové mají být :)
  Posílám pozdravení, Stáňo.

  OdpovědětVymazat
 18. Vanoce se vsim vsudy, skoda jen toho casneho navratu do prace - z meho pohledu:-). A obdivuji odvahu dat na stromek prskavky! My jedine venku, jsme poseroutkove:-). M.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marcelo, prskavek bylo jen 5, tak jsem si věřila, že je uhlídám. A pokud jde o tu práci - někdo tam být musel, tak jsem s dovolenou dala přednost těm, kteří někam jeli (na chalupu, k rodičům na Moravu...), aby se kvůli dvou dnům nemuseli vracet. My se nikam ani nechystali - manžel šel taky do práce.

   Vymazat
 19. Veverko, když vidím v posledních letech ten stres a shon, které jsou lidé schopni před Vánoci vytvořit, tak se někdy opravdu nestačím divit. Svátky klidu a pohody se mění v nákupní šílenství, všichni jsou nervózní a hlavně k sobě navzájem pěkně hnusní.
  Proto moc oceňuji, že si dokážeš Vánoce užít v tomto poklidném a příjemném duchu. A dárky, které jsi dostala, se mi taky líbí :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ráďo, mě před koncem roku vždycky dostatečně vystresují termíny v práci, tak si další stres po nákupákách, úklidem ap. fakt nevytvářím. Naopak cíleně hledám pohodu a poklid - ostatně to ke svátkům přece patří. Doufám, že i ty sis užila Vánoce podle svých přestav

   Vymazat
 20. Moc hezké i užitečné dárky, Stáňo. Já letos měla ty svátky takové rozpolcené - půl super, půl tesknění po synovi. Ale jinak proběhly klidně a spokojeně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, já si syna přes svátky naopak trochu víc užila - byl u nás skoro 4 dny (jinak už pět let bydlí sám).

   Vymazat

Děkuji, že jste si našli čas k přečtení mého článku a třeba i k napsání komentáře. Každý mne potěší (a na každý se snažím odpovídat). Pokud vás můj blog zaujal, budu ráda, když si ho přidáte mezi sledované (na stráce úplně dole)