čtvrtek 12. června 2025

Christina Hillesheim - Jak nevyhořet a zůstat nad věcí

Začínají se mi tu hromadit knížky, které jsem přečetla, ale o kterých jsem zatím nesepsala recenzi, tak dneska přidám článek o jedné, kterou jsem získala v rámci spolupráce s nakladatelstvím Grada.  Seberozvojovou literaturu v podstatě nečtu, ale tahle mne trochu zaujala svým názvem, takže jsem si při výběru knih přidala ke dvěma dalším..



Tato poměrně útlá kniha je rozdělena do  25 krátkých kapitol uvozených citátem. Každá kapitola se věnuje jednomu způsobu, jak bojovat proti stresu a pocitu vyhoření, doplněných tipy nebo příklady. Kromě toho obsahuje ještě přílohu s meditací vděčnosti, návody na rozhovor se sebou samým nebo test vnitřních hnacích sil. Autorka při psaní knihy vycházela z vlastní zkušenosti se syndromem vyhoření a úzkostnou poruchou, které ji přinutily vyhledat lékařskou a terapeutickou pomoc a začít pracovat na tom, jak svůj život zbavit stresu a vnést do něj více pohody.


Asi nejsem správná cílovka pro tento typ literatury, protože jsem se knihou prokousával hodně pomalu (i když je fakt, že tenhle typ knih asi není něco, co by člověk přečetl na jeden zátah). Na řadě míst jsem sice s autorkou souhlasila (třeba s tím, že i malý krok je krok a přibližuje nás k cíli, s tím, že je dobré nepotlačovat emoce, nebo s tím, že je třeba naučit se říkat ne), ale vlastně mne nebavilo si o tom číst a knihu jsem po pár stránkách odkládala. Ale věřím, že je to knížka, která si své čtenáře najde. Nakonec je možné, že se k ní třeba v nějaké chvíli vrátím i já.

Za zaslání knihy děkuji nakladatelství Grada, na jehož e-shopu si ji můžete koupit
Anotace
Máte někdy pocit, že jste uvízli v nekonečném kolotoči povinností? Že stres a vyhoření pomalu pohlcují váš každodenní život? Toužíte po větší vnitřní pohodě a rovnováze? Tato kniha vám přináší inspiraci a naději prostřednictvím osobní zkušenosti autorky, která úspěšně překonala úzkost, depresi a syndrom vyhoření. Ukáže vám cestu k uzdravení, plnou poznání a aha momentů, a naučí vás, jak získat kontrolu nad svým životem, zbavit se stresu a nalézt vnitřní klid. Objevíte také, že v každé krizi se skrývá příležitost k růstu a že překonání obtíží vás může dovést k těm nejlepším místům, ze kterých uvidíte život z nové perspektivy.
Vydalo nakl. Grada v r. 2024, překl. L. Dvorská, 192 str.

14 komentářů:

  1. Ahoj Stáňo, ani pro mě by to nebylo to pravé ořechové, rozvojovky nečtu a myslím, že ani v budoucnu nebudu 🙂

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Šárko, to jsme na tom v podstatě podobně.
      Pěkný den

      Vymazat
  2. Také podobnou literaturu nevyhledávám.Našla jsem si svůj způsob,jak se s podobnými problémy vypořádat.Stáňo,hezké dny

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jitko, já normálně taky ne, ale tohle mne podle názvu zaujalo s ohledem na to, že problémy se syndromem vyhoření měl manžel.
      Měj se fajn

      Vymazat
  3. Ani pro mne to není to pravé ořechové, i když je tam řečeno hodně pravd.
    Stáňo, děkuji za info a přeji krásný den. Helena
    https://sincerehelena.blogspot.com/

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Heleno, ono to může být taky tím, že my už jsme si aspoň na část těch věcí přišly taky nějak samy, jak život šel ;-).
      Hezký víkend

      Vymazat
  4. Možná tak prolistovat))) a třeba najít nějaká moudra)))
    Eva http://es-ideas.blogspot.com/

    OdpovědětVymazat
  5. Já čtu v podstatě pouze detektivky a podobné knihy, tady tu seberozvojovou literauru nemám moc ráda, protože to stejně na mě nemá efekt, ale kniha vypadá, že je hezky zpracovná :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Já čtu taky hlavně detektivky, tentokrát jsem výjimečně zabloudila do jiných vod :)

      Vymazat
  6. Až zase tolik takové tituly nemusím. Kdyby se mi knížka dostala do ruky, tak bych ji prolistovala, něco možná přečetla, ale jako letní čtení pod pergolou bych to nezvolila.
    Měj se hezky !
    Hanka

    OdpovědětVymazat
  7. Také tohle není můj šálek čaje. Seberozvojové knihy nečtu vůbec, nebaví mě to.

    OdpovědětVymazat

Děkuji, že jste si našli čas k přečtení mého článku a třeba i k napsání komentáře. Každý mne potěší (a na každý se snažím odpovídat). Pokud vás můj blog zaujal, budu ráda, když si ho přidáte mezi sledované (na stráce úplně dole)